AKTUALNOŚCI

Wybierz najlepszego dzielnicowego

Mieszkańcy całego powiatu będą mogli oddawać głosy poprzez wrzucenie wypełnionej ankiety do urny. Karty do głosowania i urny znajdują się w pomieszczeniach recepcyjnych KPP Świdnik i KP Piaski oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy  ul. Wyszyńskiego 12 i Miejskim Centrum Profilaktyki przy ul. Norwida 2. Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej rozpoznawalnego zdaniem mieszkańców dzielnicowego.
Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu. To oni najczęściej spotykają się z mieszkańcami i rozmawiają o ich problemach oraz starają się znaleźć ich rozwiązanie. Mają również za zadanie diagnozowanie lokalnych zagrożeń oraz ich przeciwdziałanie. Dzielnicowi w szczególności angażują się w profilaktykę społeczną i zachęcają mieszkańców do podejmowania wspólnych działań oraz inicjatyw. Wszystko po to, aby wszyscy czuli się bezpiecznie w swoim sąsiedzkim otoczeniu .
Obecnie na terenie na terenie powiatu świdnickiego pracuje 13 dzielnicowych: 7 na terenie samego miasta Świdnik, 1 dzielnicowy z terenu gminy Mełgiew oraz 5 dzielnicowych obsługujących teren działania Komisariatu Policji w Piaskach, czyli gminy Piaski, Trawniki oraz Rybczewice.
Sylwetki dzielnicowych zaprezentowane są na stronie Komendy Powiatowej Policji w Świdniku w zakładce „dzielnicowi” – http://swidnik.lubelska.policja.gov.pl/lsw/dzielnicowi/dzielnicowi-kpp-w-swidn/64054,Dzielnicowi-KPP-w-Swidniku.html.
 
KPP Świdnik

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close