AKTUALNOŚCI

Finał akcji- " Gorączka złota"

To już koniec kolejnej edycji akcji „Gorączka złota” , która polegała na zbiórce 1, 2 i 5 groszowych monet. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczone będą na organizację kolonii letnich dla dzieci z najuboższych rodzin i Domów Dziecka.
Każdego roku prawie cztery miliony najmłodszych Polaków spędza wakacje w domu z powodu braku funduszy. Szacuje się , że jest to około 65 % polskich dzieci, pochodzących zwykle z ubogich, zaniedbanych edukacyjnie i wychowawczo oraz niepełnych i marginalizowanych rodzin. Dzięki koloniom z PCK mają one szansę spędzić wakacje poza domem i odreagować trudną sytuację rodzinną.
Krwiodawcy z Klubu HDK -PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, wychodząc naprzeciw tym trudnościom po raz kolejny zorganizowali wspólnie z PCK akcję „Gorączka złota”. – Zebraliśmy ponad 245 kg tego „złota”. W sumie, w  ostatnich trzech akcjach uzbieraliśmy już ponad 750 kg. złotych monet. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc i wsparcie ze strony dyrekcji i młodzieży wszystkich szkół średnich, gimnazjalnych i podstawowych naszego miasta , oraz Piask, a także Urzędu Miasta Świdnika, Powiatu Świdnickiego, a w szczególności pracowników PZL- Świdnik- wymienia Andrzej Słotwiński, prezes klubu. We wszystkich tych jednostkach ustawione były specjalne skarbonki, do których trafiały monety. Już teraz organizatorzy apelują o zbieranie „ złotych monet” na kolejną akcję, która zostanie uruchomiona po wakacjach.- Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom tej akcji za dar z serca płynący. W szczególności podziękowania kierujemy do dyrekcji szkół za zaangażowanie młodzieży w pomoc potrzebującym- dodał Słotwiński.
 
 
Zapisz

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close
Reklama