AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Wyniki tegorocznej matury. Który powiat zaprezentował się najlepiej?

Znane są już wyniki egzaminu maturalnego w poszczególnych powiatach naszego województwa. Najlepiej zdali uczniowie z Lublina i powiatu łukowskiego. W województwie lubelskim do egzaminu przystąpiło blisko 17 tys. osób, z czego zdało 78%. Uczniowie z naszego powiatu poradzili sobie całkiem nieźle.
Do egzaminu maturalnego w naszym powiecie przystąpiło 303 uczniów, ze zdawalnością na poziomie 74%. Zdecydowanie lepiej zdali uczniowie kończący licea, z wynikiem 86% zdawalności. Gorzej poszło uczniom technikum. Tam zdawalność sięgnęła 55%.
W I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego do egzaminu podeszło 105 osób. Język polski zdali średnio na poziomie 61%, matematykę na 71%, a angielski na 81%. Z kolei w PCEZ zdawało 55 osób. Tam uczniowie osiągnęli wyniki: z matematyki 46,9%, z polskiego  44,5%, a z angielskiego  63,8%.

Reklama
W województwie lubelskim z matematyki najlepsi byli uczniowie z Lublina i z pow. łukowskiego, którzy uzyskali średnio 60 proc. Najgorzej poszło uczniom z pow. chełmskiego (32 proc.). Najwyższym wynikiem z języka polskiego mogą się poszczycić maturzyści z Zamościa, którzy osiągnęli średni wynik 64 proc. Bardzo dobrze zaprezentowali się też uczniowie z powiatu łukowskiego (62 proc.), powiatu włodawskiego (59 proc.) oraz tomaszowskiego i bialskiego (po 58 proc.). Najniższy wynik uzyskali maturzyści z powiatu parczewskiego- 48 proc.
Z języka angielskiego najlepsi byli maturzyści z Lublina (4002 osoby – 76 proc.), Białej Podlaskiej (921 osoby – 72 proc.) i powiatu puławskiego (1026 osób – 71 proc.), a z niemieckiego uczniowie z powiatu ryckiego ( pisały go tam tylko dwie osoby), otrzymując średnio 98 proc.
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama