AKTUALNOŚCI

Odpowiedzą za kradzież konsoli do gier

Za kradzież konsoli do gier wartych ponad 4,5 tysiąca złotych będą odpowiadać przed Sądem trzej mieszkańcy pow. puławskiego. 19-latek został zatrzymany bezpośrednio w pościgu przez pracownika jednego ze świdnickich sklepów. Natomiast dwóch 16-latków zatrzymali policjanci. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O losie nieletnich zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W minioną sobotę około godz. 17:30 do jednego ze sklepów elektronicznych na terenie Świdnika weszło trzech młodych mężczyzn. Ich zainteresowanie zyskały konsole do gier. W pewnym momencie mężczyźni nie odkładając na półki sprzętu rzucili się do ucieczki ze sklepu. W pościg za nimi ruszyli pracownicy sklepu. Jak się okazało ich łupem padły trzy konsole do gier o łącznej wartości ponad 4,5 tys. zł. Pracownikom sklepu udało się ująć jednego z mężczyzn. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Puław. Młodzieniec został przesłuchany. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie ustalili dane personalne oraz miejsce przebywania dwóch pozostałych mężczyzn. Okazali się nimi dwaj 16-letni mieszkańcy pow. puławskiego. W trakcie przesłuchania przyznali się do kradzieży. Teraz dokumentacja ich sprawy trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który zdecyduje o ich dalszym losie.
M.Sz.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button