AKTUALNOŚCI

Policjanci podsumowali działania „Prędkość”

Ponad 30 skontrolowanych pojazdów, 30 ujawnionych przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym to wyniki wczorajszych wzmożonych działań na terenie pow. świdnickiego. Jak mówili sami kierowcy „ciężka noga” kierowana pośpiechem wygrała z rozsądkiem.

W piątek na drogach pow. świdnickiego, podobnie jak w całym kraju prowadzone były wzmożone działania Prędkość”. Świdniccy policjanci, posługując się laserowymi miernikami prędkości oraz wideorejestratorami w pojazdach służbowych skontrolowali łącznie ponad 30 pojazdów. Ujawnili 30 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h. Na kierowców z tzw. ciężką nogą nałożone zostały mandaty karne i punkty karne. W większości z tych przypadków kierujący pojazdami zdawali sobie sprawę z popełnionego wykroczenia. Jednakże jak sami mówili pośpiech zwyciężył z rozsądkiem. Niestety policjanci legitymowali również takich kierowców, którzy bagatelizując przepisy prawa, a przede wszystkim to, ze stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, twierdzili, ze przecież nic się nie stało.
Działania miały charakter międzynarodowy. Brali w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL. Ich jednym z głównych celów było zmniejszenie liczby osób zabitych i rannych w wypadkach na drogach  Europy, a tym samym poprawę stanu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
KPP Świdnik
Zapisz
Zapisz

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama