AKTUALNOŚCI

Powstanie ulica Kusocińskiego!

Powstanie długo wyczekiwana, nie tylko przez mieszkańców Świdnika – ul. Kusocińskiego. Porozumienie określające warunki realizacji i finansowania inwestycji budowy tej ulicy z gminą Świdnik podpisali w imieniu powiatu świdnickiego – Starosta Świdnicki Dariusz Kołodziejczyk oraz Członek Zarządu Powiatu dr Jakub Osina. Dzięki temu dzisiaj (29.08) Zarząd Powiatu złożył wniosek o wszczęcie procedury ZRiD, a co za tym idzie ruszy procedura pozyskiwania gruntów oraz zostanie wydane pozwolenie na realizację tej inwestycji.
– Inwestycja na ulicy Kusocińskiego to efekt wieloletnich starań Powiatu Świdnickiego oraz Gminy Miejskiej Świdnik o połączenie miasta z drogą S-17. Budowa drogi będzie realizowana w znacznej większości ze środków pochodzących z budżetu UE. Pozostałe koszty tej inwestycji będą pokryte z budżetów Powiatu i Miasta Świdnik. – Cieszę się, że proinwestycyjny kurs obrany przez powiat jest kontynuowany. Uważam, że jest to efekt dobrej współpracy Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Powiatu Świdnickiego oraz Gminy Miejskiej Świdnik. – mówi starosta Dariusz Kołodziejczyk.
Porozumienie przewiduje, że powiat wyasygnuje na koszty związane z pozyskaniem gruntów 1,7 mln złotych. W gestii powiatu będzie również przeprowadzenie całej procedury ZRiD. – Bardzo się cieszę, że osiągnęliśmy kompromis w tej sprawie. Od początku kadencji pracowałem nad tym, aby powiat i miasto porozumiały się dla dobra świdniczan. To inwestycja, która mogła być zrealizowana jedynie przy współpracy dwóch samorządów i tak się stanie. Zawsze powtarzam, że dziury w drogach nie mają barw politycznych i że inwestycje w Świdniku to nasza wspólna sprawa- zauważył dr Jakub Osina, członek zarządu powiatu.
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button