AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Będą przypominać o bezpieczeństwie przez cały rok szkolny

Wrzesień, jako pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego w placówkach szkolnych zawsze obfituje w spotkania z mundurowymi, którzy przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 21. września policjanci odwiedzili szkołę podstawową w Siostrzytowie, a następnego dnia trzy szkoły: w Dorohuczy, Oleśnikach i Biskupicach.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci spotykają się dziećmi i młodzieżą, aby porozmawiać o zagrożeniach, jakie można spotkać w drodze do szkoły i ze szkoły oraz w trakcie zabaw na dworze i w domu. Dlatego policjanci ze świdnickiej komendy odwiedzili szkoły w Siostrzytowie, Dorohuczy, Oleśnikach i Biskupicach. W spotkaniach wzięło udział ponad 400 dzieci.
Mundurowi opowiedzieli o zasadach ruchu drogowego i ostrzegali przed niebezpieczeństwami, jakie mogą wystąpić także w domu. Apelowali, aby dzieci nie otwierały drzwi obcym, nie brały słodyczy, ani pieniędzy od nieznajomych oraz nie oddalały się od domu bez wiedzy i zgody rodziców. Przypominali też o konieczności używania odblasków i omówili zasadny ich noszenia, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze.
 
E.D.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close