AKTUALNOŚCI

„Edward” i „Bus” na drogach powiatu

W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa oraz poziomu świadomości kierowców policjanci ruchu drogowego prowadzą różnego rodzaju działania. Policjanci ze świdnickiej drogówki realizowali program profilaktyczno-edukacyjnych przeprowadzany w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach, pod kryptonimem „EDWARD”. Natomiast od 22 września do 30 października rozpoczynają się działania opatrzone nazwą „Bus”.

Policjanci ze świdnickiej drogówki w ubiegłym tygodniu realizowali działania pod kryptonimem: „Edward” (skrót od ang. European Day Without A Road Death). Akcja ta prowadzona jest we wszystkich europejskich krajach. EDWARD uświadamia społeczeństwu, że kwestia bezpieczeństwa drogowego dotyczy nas wszystkich. Podczas kontroli drogowych policjanci przeprowadzali pogadanki z kierowcami i pasażerami na temat głównych przyczyń wypadków drogowych oraz zwracali uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, które tracą zdrowie, a nawet życie w wypadkach drogowych. Temat bezpieczeństwa na drodze w ramach powyższego przedsięwzięcia był również poruszony na pogadance z uczniami szkoły podstawowej w Siostrzytowie.
Od 22 września policjanci ruchu drogowego rozpoczynają działania pod kryptonimem „Bus”. Do 30 października br. podczas kontroli drogowych będą zwracać szczególną uwagę na kierujących przewożących pasażerów oraz pojazdy służące do przewozu osób i towarów. Celem podjętych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz zminimalizowanie wypadków z udziałem tego typu pojazdów.
W tym okresie funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na przypadki łamania przepisów prawa o ruchu drogowym przez kierujących pojazdami typu „bus”. Mundurowi sprawdzą, sposób przewożonego ładunku oraz prawidłowość jego zabezpieczenia. Zadbają o bezpieczeństwo przewożonych pasażerów i skontrolują, czy liczba znajdujących się w pojazdach osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Dokonają też kontroli urządzeń samoczynnie rejestrujących aktywność kierowców związaną z przestrzeganiem przez nich przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i właściwego czasu odpoczynku. Będą skupiać się na zachowaniu kierujących busami, które stanowią główne przyczyny zdarzeń drogowych: nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy nieprawidłowe skręcanie.
Powyższe działania będą prowadzone w każdy poniedziałek i piątek.
E.D.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close