Perła Progres bezlitosna dla spadkowicza!

Futboliści Perły Progres są bezlitośni dla spadkowiczów z A klasy! Czy to LKS Wierzchowiska, Avenir Jabłonna czy teraz LZS Krężnica Jara, każdemu zaaplikowali po kilka goli. W ramach piątej kolejki spotkań mełgwianie rozgromili na wyjeździe ekipę Krężnicy aż 8:0 (2:0)! Na dobre „odblokował” się Tomasz Korona. Super snajper z Mełgwi do siatki rywali trafiał w tym meczu aż sześciokrotnie.
Bramki: Tomasz Korona 6 (12′, 78′, 81′, 85′, 87′, 90′), Adrian Duda (34′), Łukasz Gołąb (63′).
Perła Progres: Przemysław Hajkowski, Hubert Rak, Sebastian Gołąb (65′ Kamil Mosak), Grzegorz Cimek, Michał Hajkowski (55′ Rafał Muzyka), Łukasz Masłowski (55′ Adam Gajowiak), Rafał Dybała, Łukasz Gołąb, Adrian Duda, Tomasz Korona, Patryk Mizura (65′ Mateusz Dybała).
Wynik w 12 minucie „otworzył” nie kto inny jak Tomasz Korona. Po akcji Łukasza Masłowskiego otrzymał „wsteczną” piłkę i uderzył celnie z około 12 metrów. Potem rezultat podwyższył Adrian Duda, który popisał się efektownym „rogalem” sprzed linii pola karnego. Dogodne sytuacje do zdobycia kolejnych goli mieli: Patryk Mizura i Łukasz Gołąb. Strzał pierwszego wybronił bramkarz, a drugi z nich trafił w poprzeczkę. W 63 minucie Gołąb przymierzył już bardziej precyzyjnie i lobem z około 18 metrów trafił do siatki. Przy 0:3 gospodarze wyraźnie się poddali. Stąd jeszcze pięć bramek, których autorem był Korona. Wynik mógł być dużo wyższy. Rzut karny za faul na „Koronce” przy stanie 6:0 przestrzelił Duda, a kolejnych stuprocentowych okazji nie wykorzystali jeszcze: Adam Gajowiak, Mateusz Dybała i dwukrotnie Korona.
Wynik końcowy może sugerować, że był to mecz z gatunku tych rozgrywanych do jednej bramki. Dopóki gospodarze mieli siły to starali się dotrzymywać nam kroku i aż do 63 minuty było tylko 2:0. Potem na wysokości zadania stanął Przemysław Hajkowski, który wybronił sytuację sam na sam. Kto wie jak dalej mogłyby się potoczyć losy tego meczu, gdyby Krężnica zdobyła wtedy bramkę kontaktową – przyznał Rafał Dybała, grający trener Perły Progres.
W szóstej kolejce Perła Progres miała się zmierzyć u siebie w derbowym meczu z Huraganem Siostrzytów. Na prośbę gości to spotkanie zostało przełożone na sobotę 11 listopada br.