„Pięć na pięć” młodzików Victorii

Od wygranej do wygranej w Lubelskiej Lidze Młodzików Młodszych kroczy drużyna Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Victoria z Rybczewic. Podopieczni trenera Kacpra Świetlickiego w swoim piątym meczu bieżącego sezonu odnieśli piąte zwycięstwo. Tym razem w Kraśniku pokonali miejscowy MUKS 5:0 (1:0). Mając w dorobku komplet 15 punktów oraz imponujący bilans bramkowy 33:4 nasi młodzi futboliści zajmują pozycję lidera tabeli w swojej grupie IV.
Bramki: Daniel Augustyński 4 (38′, 41′, 49′, 56′), Dawid Zieliński (12′).
Victoria: Szymon Jurek, Julka Bartnik, Łukasz Wiśniewski, Maciej Młynarczyk, Bartosz Suplewski, Filip Machul, Dawid Zieliński, Daniel Augustyński, Jan Jaworski oraz Kacper Ciechanowicz, Mikołaj Krysa, Damian Dąbski, Mateusz Pawelec, Maciej Kasprzak, Damian Kasperek, Kamil Augustyński.
Początek pierwszej połowy był chaotyczny. Victoria w pierwszych minutach mogła nawet przegrywać. Na szczęście w 12 minucie świetny rajd przeprowadził Dawid Zieliński. Sam wykończył piękną akcję i do przerwy Victoria prowadziła 1:0. Druga połowa to już popis Daniela Augustyńskiego, który trafił do siatki rywali aż cztery razy. Nasz napastnik, niczym Lewandowski, na listę strzelców wpisywał się w ciągu niewiele ponad kwadransa. Później goście z Rybczewic mieli jeszcze dwie dobre okazje, aby podwyższyć wynik. Niestety ani Damian Kasperek czy Filip Machul nie zdołali trafić do siatki.
Graliśmy na dużo większym boisku niż dotychczas. Na początku to mogło trochę gubić moich piłkarzy. Lecz w drugiej połowie spisali się już o wiele lepiej. Chciałbym pochwalić obu naszych bramkarzy za ten mecz. Gdyby nie ich interwencje mogło by być różnie – przyznał Kacper Świetlicki, szkoleniowiec drużyny z Rybczewic.
Kolejnym ligowym rywalem młodzików Victorii będą ich rówieśnicy z lubelskiego Motoru. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę 30 września o godz. 14 na boisku w Rybczewicach.