AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Punkty konsultacyjne Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w każdej szkole!

Oblegana Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Świdniku właśnie wprowadza specjalistyczne punkty konsultacyjne w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie powiatu świdnickiego.
Takie rozwiązanie z pewnością ułatwi rodzicom i nauczycielom dostęp do fachowej pomocy psychologicznej, pedagogicznej czy logopedycznej dla dzieci.
– Pomysł utworzenia punktów konsultacyjnych naszej Poradni zrodził się z potrzeby rodziców, którzy nie zawsze mają czas i możliwości skorzystać z konsultacji w Świdniku – komentuje wicestarosta Waldemar Białowąs – w porozumieniu z dyrektorami szkół i przedszkoli z terenu powiatu stworzyliśmy harmonogram pracy psychologów i pedagogów z Poradni, tak by niezbędna pomoc trafiła do potrzebujących wsparcia. Warto wspomnieć, że z konsultacji skorzystać mogą zarówno rodzice, ale i nauczyciele.
Decyzją Powiatu Świdnickiego – organu prowadzącego Poradnię oraz jej dyrekcji, od września zaczynają działać specjalistyczne punkty, które oferują pomoc w zakresie:
-konsultacji psychologicznych, pedagogicznych i logopedycznych
-wspierania wychowawczej funkcji rodziny poprzez instruktaże i porady dla rodziców
-wspomagania wychowawczej i edukacyjnej funkcji szkoły poprzez konsultacje i porady dla nauczycieli.
– W każdej szkole podstawowej na terenie powiatu świdnickiego i w większości przedszkoli takie punkty będą funkcjonowały. Na dzień dzisiejszy już w kilku szkołach działają. Natomiast dokładny harmonogram z godzinami przyjęć jest obecnie w fazie dopracowywania. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z poszczególnymi szkołami bądź z poradnią – informuje Dariusz Szałaj, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Świdniku.
Co ważne, porady są udzielane bezpłatnie i bez wcześniejszych zapisów. W rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych wsparciem maja być nauczyciele z Ośrodków Szkolno -Wychowawczych w Świdniku i Kozicach Dolnych.
Specjaliści pracujący w punktach konsultacyjnych zapewniają, że pomogą nazwać problem, poszukać jego przyczyn oraz zaproponują rozwiązanie trudnej sytuacji.
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button