AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Staże zawodowe szansą na zatrudnienie

Pięćdziesięciu uczniów z „Norwida” zakończyło miejscowe  staże i praktyki zawodowe  realizowane w ramach  projektu z zakresu kształcenia zawodowego pt. „Mistrzostwo w zawodzie kluczem do sukcesu”, działanie 12.4. RPO WL Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 dofinansowanego z Funduszy Europejskich.
Głównym celem projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Zespole Szkół nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku poprzez organizację dodatkowych zajęć zawodowych, staży i praktyk zawodowych dla uczniów Technikum Nr 2 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2, kursów doskonalących i szkoleń zawodowych dla nauczycieli oraz poprzez doposażenie pracowni zawodowych.
W stażach brali udział uczniowie klas- Technik Hotelarstwa, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technik Logistyk. Uczestnikami praktyk zaś byli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Kucharz.
Uczestnicy otrzymali  stypendium stażowe w wysokości 1750 złotych, stroje służbowe oraz zwrot kosztów dojazdu. Bardzo cieszy fakt, że najlepszym pracodawcy zaproponowali zatrudnienie w ich firmie. W przyszłe wakacje planowana jest druga edycja staży. Z pewnością chętnych również nie zabraknie.

 
Agnieszka Dziedzic

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close
Reklama