AKTUALNOŚCI

Kradli rowery z piwnic i klatek schodowych

Policjanci ze Świdnika zatrzymali trzech mężczyzn, z których jeden dokonał kradzieży trzech rowerów górskich, natomiast dwaj pozostali pomogli w ich zbyciu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Wszyscy przyznali się do popełnienia czynów. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego realizując ustalenia operacyjne ustalili kto stoi za kradzieżą trzech rowerów skradzionych we wrześniu br. z klatek schodowych oraz z piwnicy w bloku na terenie Świdnika. Okazało się, że sprawcą jest 30-letni mieszkaniec Świdnika uprzednio karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna po kradzieży przekazywał rowery swoim znajomym tj. 30 i 28-latkowi, a ci wstawiali je do lombardu.
Sprawca kradzieży usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd, który biorąc pod uwagę wcześniejszą jego karalność może zwiększyć mu ustawowe zagrożenie kary.
Dwaj pozostali mężczyźni przyznali się do pomocnictwa w zbyciu kradzionych rzeczy, jak również do niekorzystnego rozporządzania mieniem przez lombard, do których wstawili rowery wprowadzając pracownika w błąd co do własności przedmiotów. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
KPP Świdnik

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close