AKTUALNOŚCI

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Gdzie szukać pomocy?

Pierwszego października zmieniły się miejsca, w których udzielana będzie nocna i świąteczna pomoc medyczna. Zorganizują ją szpitale, które weszły do sieci.
Pomoc w ramach nocnej i świątecznej opieki jest udzielana od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 8 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. Może z niej skorzystać pacjent, który nagle poczuł się źle, ale nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia (wówczas powinien zgłosić się na SOR). Co to oznacza dla pacjenta? Głównie to, że porad nie będą udzielali już lekarze w przychodniach, lecz w szpitalach. Nocna i świąteczna opieka ma być zorganizowana w innych pomieszczeniach niż szpitalne oddziały ratunkowe, czy izby przyjęć.
W Świdniku taką pomoc zorganizował SP ZOZ w budynku przy ul. Leśmiana 4. Obowiązki przejęto od niepublicznego ZOZ „Analco”. Dyżury są pełnione przez dwa zespoły- ambulatoryjny i wyjazdowy. Ważne, że poradę ambulatoryjną można uzyskać przez telefon lub w domu pacjenta. Pamiętać jednak należy, że w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie będzie można uzyskać recepty, skierowania do specjalisty, czy zaświadczenia o stanie zdrowia. Z takim problemem należy udać się do lekarza rodzinnego.
 
Porady ambulatoryjne i telefoniczne pielęgniarskie – 81 751 56 29
Porady ambulatoryjne i telefoniczne lekarskie – 81 751 40 02, 81 751 57 36
Zespół wyjazdowy: pielęgniarka – 885 105 655
Zespół wyjazdowy: lekarz – 885 105 755

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama