AKTUALNOŚCISPORT

Albert Kicia pokazał „Lwi Pazur”!

Kolejnym rywalem trampkarzy młodszych Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia była Tęcza Kraśnik. Nasi młodzi futboliści po dobrej grze na Kościelcu odnieśli efektowne zwycięstwo 4:0 (2:0). „Katem” rywali okazał się tego dnia Albert Kicia, który strzelił wszystkie gole dla drużyny prowadzonej przez trenera Michała Blocha.
Bramki: Albert Kicia 4 (15′, 24′, 47′, 59′).
Piaskovia: Jan Depta, Krystian Michałowski, Kacper Rycerz, Adrian Pochwatka, Damian Kolasa, Piotr Klimek, Kornel Woźniak, Paweł Ponieważ, Kacper Danielewicz, Damian Kapica, Albert Kicia oraz Dawid Jagiełło, Kacper Chęciński.
Początek spotkania to zdecydowane ataki gospodarzy. W pierwszej sytuacji sam na sam Albert Kicia minął bramkarza, ale jego strzał zablokował rywal. Po dobitce piłka zatrzymała się na słupku. Chwile później w podobnej sytuacji Damian Kapica oddał precyzyjny strzał w długi róg. Tym razem piłka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. W 15 minucie dokładne prostopadłe podanie na gola zamienił wspomniany Kicia. Do przerwy Piaskovii udało się strzelić jeszcze jednego gola. Po diagonalnym podaniu na skrzydło i wspaniałej wrzutce z bocznego sektora boiska futbolówkę przyjął Kicia i popisał się precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę. Druga część spotkania to dalej zdecydowane ataki naszego zespołu. W tym czasie dwie dobre kontry wyprowadzili goście. Raz obronną ręką wyszedł Janek Depta, a w drugiej sytuacji doskonałym powrotem i jeszcze lepszym wślizgiem popisał się Kornel Woźniak, który w ten sposób zapobiegł utracie gola. Piaskovia na te sytuacje odpowiedziała wyśmienicie. Najpierw po koronkowej akcji popularny „Miedziany” wykończył akcję zespołu technicznym strzałem kompletując hat-tricka. Kicia błysnął jeszcze raz w końcówce spotkania. Prostopadłe podanie za linie obrony posłał Woźniak, a Albert uprzedził bramkarza Tęczy i ustalił wynik rywalizacji na 4:0.
Były to bardzo dobre zawody w naszym wykonaniu. Ba, myślę, że chyba najlepsze tej drużyny pod moja wodzą. W końcu zagraliśmy konsekwentnie i na „zero z tyłu”. Na pochwałę zasługuje cały zespół. Chłopaki zostawili na boisku dużo zdrowia co zaowocowało efektownym zwycięstwem. Bardzo się cieszę, że Albert się odblokował. Miał sporo sytuacji we wcześniejszych spotkaniach, ale czasami tak jest, że mimo chęci nic nie chce wpaść. W tym spotkaniu odrobił wcześniejsze niepowodzenia z nawiązką! Do końca sezonu mamy jeszcze dwa mecze i jeden cel – zdobyć w nich komplet punktów! – powiedział Michał Bloch, trener trampkarzy młodszych Piaskovii.
W ramach dziesiątej kolejki spotkań Piaskovia na wyjeździe zmierzy się z lubelskim Sygnałem. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę 29 października o godz. 11.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button