Perła Progres nie zwalnia tempa!

Futboliści Ludowego Klubu Sportowego Perła Progres nie doznali jeszcze porażki w bieżącym sezonie B klasy i są na jak najlepszej drodze po awans. Mełgwianie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i aktualnie zajmują pozycję lidera w tabeli grupy IV tego szczebla rozgrywkowego. W ramach dziewiątej kolejki spotkań podopieczni grającego trenera Rafała Dybały, na bocznym boisku Areny Lublin, pewnie pokonali KS Bronowice 3:0 (2:0).
Bramki: Tomasz Korona 2 (20′, 25′), Patryk Mizura (56′).
Perła Progres: Przemysław Hajkowski, Michał Hajkowski, Sebastian Gołąb, Grzegorz Cimek, Łukasz Gołąb, Rafał Dybała, Adrian Kalita, Dawid Kurkiewicz, Łukasz Masłowski (50′ Rafał Muzyka), Patryk Mizura (60′ Adam Gajowiak), Tomasz Korona (70′ Mateusz Dybała).
Mecz był praktycznie bez historii. W pierwszej połowie nasi piłkarze mieli posiadanie piłki w granicach 80%, a rywale nie zagrozili bramce Przemysława Hajkowskiego. Prowadzenie w 20 minucie w swoim stylu zdobył Tomasz Korona. Pięć minut później super strzelec z Mełgwi wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Tym razem „Koronka” ładnie „zabrał się” z piłką w pole karne i z dość ostrego kąta nie dał szans obrony golkiperowi Bronowic. Tuż po zmianie stron Perła po składnej, zespołowej akcji podwyższyła rezultat na 3:0. Piłkę na środku boiska przejął Rafał Dybała. Podał na lewą stronę do Michała Hajkowskiego, a ten precyzyjnie dośrodkował do „zamykającego akcję” na „długim” słupku Patryka Mizury. Potem mełgwianie mieli wynik i przebieg meczu pod kontrolą. Raz tylko Hajkowski musiał się wykazać swoimi umiejętnościami, aby zapobiec utracie gola.
Kolejnym ligowym rywalem Perły Progres będzie Krzczonovia Krzczonów. Mecz zostanie rozegrany w Mełgwi w nadchodzącą niedzielę 29 października o godz. 14.