AKTUALNOŚCI

Tona złota na wakacje!

Chociaż daleko do wakacji, to krwiodawcy z PZL- Świdnik już myślą o dzieciach z najuboższych rodzin i ich letnim wypoczynku.
–  Okres wakacyjny to radość dla dzieci, wyjazdy na obozy, kolonie, wypoczynek i relaks. Jednak nie wszystkie dzieci mogą liczyć na takie dobrodziejstwa. Musimy pamiętać, że każdego roku prawie cztery miliony najmłodszych Polaków spędza wakacje w domu z powodu braku funduszy. Szacuje się , że jest to około 65% polskich dzieci pochodzących zwykle z ubogich, zaniedbanych  edukacyjnie i wychowawczo , oraz niepełnych i marginalizowanych rodzin- wyjaśnia Andrzej Słotwiński, prezes Klubu HDK- PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy „ PZL- Świdnik” S.A.  Krwiodawcy z „PZL- Świdnik” po raz kolejny organizują wspólnie z PCK akcję „Gorączka Złota”, która polega na zbiórce 1,2,i 5 groszowych monet, a także innych nominałów do specjalnych skarbonek, które umieszczone są w różnych punktach w mieście. Można je znaleźć m. in. w „PZL- Świdnik” przy głównej bramie, w holu biurowca, w poszczególnych zakładach, a także w siedzibach związków zawodowych.- Nasze skarbonki  stanęły już  w  Starostwie Powiatowym , Urzędzie Miasta, wszystkich szkołach w Świdniku i w Piaskach- mówi Słotwiński.
Zebrane w ten sposób środki przeznaczone będą na organizację koloni letnich dla dzieci z najuboższych rodzin i domów dziecka. Dzięki temu mają one szansę spędzić wakacje poza domem i  odreagować trudną sytuację rodzinną. W trzech poprzednich akcjach uzbierano  ponad 750 kg złota.- To sukces krwiodawców i naszych mieszkańców, a w szczególności młodzieży szkolnej. Z całego serca dziękujemy za dotychczasową aktywność i zwracamy się z apelem do mieszkańców miasta, młodzieży szkolnej, pracowników zakładu o wsparcie kolejnej naszej inicjatywy i pomocy najbiedniejszym dzieciom. Naszym celem jest uzbieranie jednej tony złota- zachęca Słotwiński.
Akcja potrwa do połowy czerwca 2018r.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close
Reklama