AKTUALNOŚCI

"Metalowcy" obchodzili 35- lecie (foto)

W tym roku Związek Zawodowy „Metalowcy” obchodzi jubileusz- 35- lecie swojego istnienia. Właśnie od tylu lat dba o sprawy pracownicze, płacowe i socjalne osób zatrudnionych w PZL- Świdnik.
– Głównym celem tworzenia związków jest jednoczenie ludzi dla  właśnie takich wartości, jak obrona interesów pracowniczych. Walczymy o godny poziom życia pracowników, o zabezpieczenie ich pracy. Uczestniczymy w różnych manifestacjach. Ostatnio byliśmy w Warszawie w obronie miejsc pracy. Obecnie sytuacja w zakładzie jest stabilna. Nie mamy, co prawda zamówień rządowych, czekamy na rozstrzygnięcie przetargu. W przyszłym miesiącu planujemy rozmowy z zarządem na temat podwyżek- zapowiada Jan Siedlecki, przewodniczący Związku Zawodowego „Metalowcy”. To właśnie on stanął na czele związku w ubiegłym roku. Współpracę z WSK- PZL Świdnik rozpoczął ponad 36 lat temu. Podczas ubiegłej kadencji społecznie pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Związku. Obecnie jest przewodniczącym Związku Zawodowego „Metalowcy” na lata 2015-2019 oraz zastępcą przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Federacji „Metalowcy” w Warszawie.
Działalność związkowców jest zauważana i doceniana przez samorządowców. – Od lat współpracuję ze ZZM i bardzo cenię sobie naszą współpracę. Z roku na rok widzę, jak bardzo istotna jest ta działalność związkowa dla ludzi zatrudnionych w PZL Świdnik. W związku z dzisiejszym jubileuszem chciałbym podziękować obecnym, jak i byłym władzom związku za to, co robią. Życzę im przede wszystkim wzrastania w siłę, ale także spełnienia ich postulatów zarówno przez władze PZL, jak i te lokalne- powiedział obecny na jubileuszu członek zarządu powiatu, Jakub Osina.
Do życzeń przyłączył się również starosta powiatu, Dariusz Kołodziejczyk– Życzę związkowcom kolejnych 35 lat. Mam nadzieję, że następne pokolenia, które będą przewodniczyły, bądź należały do związku będą pielęgnowały to, co poprzednicy zrealizowali- dodał starosta.
Jubileusz to okazja do wspomnień, podziękowań, ale także wyróżnień. Zasłużonych działaczy w „ Metalowcach” nie brakowało.  Specjalne wyróżnienia-” Zasłużony pracownik WSK” otrzymali- Mirosława Patronowicz, Piotr Sak i Andrzej Wroński. Odznakę „I stopnia Zasłużony dla ZZM” otrzymali: Kazimierz Lepak, Wojciech Cieniuch, Andrzej Najdziński, Elżbieta Rajtar, Stanisław Juchniewicz, Anna Karwacka, Małgorzata Nowosad, Wiesław Kosecki i Zbigniew Oleszek. Medalami 35- lecia ZZM uhonorowano 32 związkowców. Specjalne wyróżnienia:” Za zasługi dla OPZZ” otrzymali- Stanisław Iwaniuk, Małgorzata Wójcik, Stanisław Dziurdzia, Bogdan Gromada, Feliks Głażewski. Podczas jubileuszu 10 osobom  wręczono wyróżnienia: „Zasłużony Działacz Federacji Metalowcy”. Odznaki: „Zasłużony dla ZZM” otrzymało 31 związkowców.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button