AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Kobiety w obiektywie Jakuba Bodysa

Jakub Bodys wraz ze Spółdzielczym Domem Kultury w Świdniku zapraszają na wernisaż wystawy pt. „Kobiety”.  To pierwsza indywidualna ekspozycja tego młodego artysty.
Jakub Bodys  to student, członek Polskiej Press Grupy, fotograf koncertowy, reportażysta i portrecista. „Kobiety” to jego pierwsza indywidualna wystawa. Cykl przedstawia prace powstałe w latach 2015-2017. Inspirowane złożonością kobiecej psychiki, głębią spojrzenia portrety przedstawiają sylwetki kobiet spotykanych na różnych etapach życia. Obok zawodowych modelek pojawią się więc także twarze spotkane na ulicy, uczelni czy podczas pracy reportażysty.
Wszystkie fotografie wykonane są techniką cyfrową.- Jestem fotografem poszukującym. Od 4 lat pracuję w zawodzie. Bywając na tematach spotkałem intrygujące mnie twarze, stąd w części materiał na wystawę. Szlifując warsztat uczyłem się także pod okiem Ignaca Tokarczyka, zbliżając się coraz mocniej do nurtu portretowania kobiet. To właśnie ten miraż – intrygujących mnie twarzy i umiejętności, które przyswoiłem, ukierunkował mnie w stronę takiego debiutu wystawowego- wyjaśnia Jakub Bodys.- Zawsze bliska była mi kinematografia, literatura i fotografia właśnie. Inspiracje bardzo często czerpię z otaczającej mnie scenerii – w dużej mierze wpływa ona na to, jak fotografuję. Dużą rolę odgrywa też muzyka, której słucham w danym okresie. Jednak najważniejszą rolę zawsze grają emocje – to one dyktują nastrój sesji, stylizację i pewną tajemnicę, którą zawsze staram się zawrzeć w moich pracach- dodaje.
Działalność Jakuba Bodysa została zauważona. Otrzymał m. in. wyróżnienie w konkursie „Zatrzymaj muzykę w obrazie”. Za swoje największe jak dotąd osiągnięcie Jakub wskazuje udział w drugiej edycji konkursu „Portret” zorganizowanego przez todobrykurs.pl z Warszawy. Spośród ponad 15 tys. prac, które nadesłano, jury wybrało najlepszą piętnastkę, w której znalazło się zdjęcie Jakuba.
Wernisaż wystawy: „ Kobiety” odbędzie się 16 listopada o godzinie 18, w SDK (ul. Leona Kruczkowskiego 6A). Gorąco polecamy!

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close