AKTUALNOŚCI

Od piątku blisko 500 wypadków, ponad 40 osób zginęło

Fot. PAP/D.Delmanowicz
Fot. PAP/D.Delmanowicz


„Od piątku do północy we wtorek miały miejsce 462 wypadki, w których zginęło 40 osób, a 540 zostało rannych. 1304 kierujących było pod wpływem alkoholu” – poinformował Kobryś. W środę do godz. 17 odnotowano 31 wypadków. „Zginęły w nich dwie osoby, a 44 zostały ranne. 165 kierujących było pod wpływem alkoholu. Były to zarówno osoby po spożyciu alkoholu, jak i w stanie nietrzeźwości” – powiedział Kobryś. Jak dodał, wydaje się, że w porównaniu z poprzednimi latami jest lepiej.
„Jednak czasami jedno tragiczne zdarzenie może zmienić te statystyki” – podkreślił Kobryś, zaznaczając, że czas podsumowań będzie w czwartek, kiedy powinny być już znane ostateczne dane.
Policyjna akcja „Znicz 2017” rozpoczęła się w piątek. W jej ramach na drogach odbywają się wzmożone patrole policji. Łącznie kontrolować kierowców i patrolować okolice cmentarzy ma około 5 tys. policjantów sprawdzających prędkość, z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, stan techniczny aut, sposób przewożenia dzieci. Równoległe z akcją „Znicz” w tym roku trwa wspólna akcja policjantów i duchownych pod hasłem „Nie zabijaj”.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close