AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Refleksyjnie o życiu i przemijaniu…(foto)

Zaduszki, to szczególny dzień- dzień modlitwy za dusze zmarłych – zwłaszcza te przebywające w czyśćcu. Po raz drugi  w szczególny sposób wspominano zmarłych w kościele p. w. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku. Dzisiaj odbyły się drugie „Zaduszki Świdnickie”.
– Listopad to szczególny miesiąc kiedy nasze myśli biegną do tych, którzy odeszli. To są „II Zaduszki Świdnickie”, które odbywają się w roku ogłoszonym przez sejm RP, rokiem świętych. Będziemy podczas dzisiejszego wieczoru wspominać bohaterów- świdniczan. Ludzi, którzy budowali miasto, jego klimat, ludzi, którzy zapisali się w pamięci mieszkańców Świdnika- powiedział ks. Leszek Surma, proboszcz parafii p. w. Chrystusa Odkupiciela
Wyjątkowy koncert poświęcony tematyce przemijania zorganizowali: ks. Leszek Surma oraz Robert Grudzień, dyrektor artystyczny „Zaduszek”, a także solista Filharmonii Lubelskiej, organista, pianista i klawesynista. Wydarzenie wsparło m. in. Starostwo Powiatowe w Świdniku.- Po raz kolejny wspieramy taką inicjatywę. Jak widać cieszy się dużym zainteresowaniem. Zaduszki to szczególny czas, kiedy wspominamy ludzi, którzy odeszli. Dzisiejszy koncert stwarza nam kolejną szansę do wspomnień i zadumy nad przemijaniem- powiedział starosta Dariusz Kołodziejczyk.
Na scenie wystąpili: Konstanty Andrzej Kulka (skrzypce), Robert Grudzień (organy) oraz chór „Salve Regis”, z dyrygentem Agatą Szlązak oraz uczniami i nauczycielami z I LO. W rolę narratora wcieliła się Aneta Jagieła.


Zapisz

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close