AKTUALNOŚCI

Zakaz stadionowy i grzywna za zakłócanie meczu

Świdniccy policjanci zatrzymali trzy osoby, które zakłóciły przebieg sobotniego meczu pomiędzy Avią Świdnik, a Motorem Lublin. Mężczyźni zasłonili sektor dużą flagą, a następnie odpalili środki pirotechniczne. Zatrzymani usłyszeli wczoraj zarzuty, gdzie sąd stosując tryb przyśpieszony skazał ich na zakaz udziału w meczach na okres dwóch lat oraz karę grzywny po 2000zł. Policjanci ustalają kolejne osoby mające związek ze sprawą.

W sobotę o godz. 13:00 w Świdniku odbyły się trzecioligowe derby Lubelszczyzny pomiędzy MKS Avią Świdnik a Motorem Lublin. Była to impreza masowa, na której znajdowało się ponad 1500 osób. Podczas trwania meczu kibice Avii Świdnik zasłonili sektor dużą flagą tzw. „sektorówką” a następnie odpalili środki pirotechniczne. W związku z używaniem przedmiotów utrudniających identyfikację osób, dwóch kibiców zostało zatrzymanych przez policję. Mundurowi zatrzymali też kibica, który nie stosował się do poleceń służby porządkowej.
Trzej mężczyźni po zastosowaniu trybu przyśpieszonego usłyszeli taki sam wyrok sądowy: dwa lata zakazu udziału z meczach MKS Avia Świdnik oraz grzywny po 2000zł. Policjanci typują i ustalają kolejne osoby mające związek z tą sprawą.
E.D.
Zapisz

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button