AKTUALNOŚCI

Nowe wozy strażackie trafiły do kolejnych jednostek

 Strażacy z OSP KSRG Trzeszkowice mają nowy wóz bojowy. Wyposażony w niezbędny sprzęt gaśniczy zastąpi 47- letniego wysłużonego MAGIRUSA. Wartość sfinansowanego przez Urząd Gminy wozu to 418 200,00 zł.
– Bardzo się cieszę, że udało nam się wyposażyć jednostkę z Trzeszkowic w nowoczesny sprzęt do ratowania życia i mienia naszych mieszkańców – mówi Ryszard Podlodowski, Wójt Gminy Mełgiew.
Z najnowszego nabytku korzystają od niedawna również strażacy w jednostce OSP Piaski.
W niedzielę 29 października w kościele parafialnym w Piaskach poświęcony został nowy samochód pożarniczy. Tego dnia modlono się również za strażaków, którzy już odeszli, jak również tych wszystkich, którzy wciąż dbają o nasze bezpieczeństwo.
Wartość nowego wozu to 737877,00 zł, z czego dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniosło 442190,37 zł.
– Mogę powiedzieć, że w powiecie świdnickim mamy najnowszy sprzęt do ratowania życia i mienia naszych mieszkańców. Przypomnę że także w OSP Bystrzejowice Drugie służy zaledwie 2-letni wóz. Dziękuję Komendantowi PSP w Świdniku Sławomirowi Kowalczykowi za   dotychczasową pomoc, Prezesowi OSP Piaski Pawłowi Kochalskiemu życzę zaś, aby ten samochód rdzewiał, bo to będzie oznaczało, że nie musi wyjeżdżać do pożarów i innych niebezpiecznych zdarzeń. Dziękuję wszystkim druhnom i druhom, na czele z Komendantem Markiem Berezą za ich służbę! – mówił Michał Cholewa, Burmistrz Gminy Piaski.

 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button