Derby w „okręgówce” dla Piaskovii

Piłkarze Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia rundę jesienną bieżącego sezonu zakończyli optymistycznym akcentem. W meczu ostatniej kolejki pierwszej rundy klasy okręgowej na własnym stadionie pokonali rezerwy III-ligowej Avii 3:1 (2:0). Niestety, wygraną podopieczni trenera Grzegorza Osajkowskiego okupili kontuzjami: Wojciecha Gawrylaka, Adama Słowika oraz Dominika Jarosza. Na półmetku rozgrywek Piaskovia plasuje się na siódmym miejscu w ligowej tabeli.
Bramki: Łukasz Strug 2 (3′, 40′), Jakub Bomba (64′).
Piaskovia: Kyrylo Mushtai, Krzysztof Olender, Dawid Sowiński, Mateusz Ziętek, Jakub Bomba , Wojciech Gawrylak (31′ Michał Czarnecki), Adam Słowik (37′ Tomasz Szklarz), Dominik Jarosz (33′ Kamil Niedzielski), Szymon Robak (81′ Kacper Siedlecki), Łukasz Strug, Przemysław Ziętek (58′ Jacek Mirowski).
Na przebieg spotkania bardzo duży wpływ miały pierwsze jego minuty. Już po zaledwie 180 sekundach Piaskovia prowadziła 1:0. Po oskrzydlającej akcji Jakuba Bomby i jego dośrodkowaniu piłka trafiła do nadbiegającego Dominika Jarosza. Strzał tego drugiego co prawda odbił bramkarz, ale dobitka Łukasza Struga „otworzyła” wynik derbowej rywalizacji. Dobre rozpoczęcie meczu pozwoliło gospodarzom na jego pełną kontrolę. Niestety, wydarzenia jakie miały miejsce między 31, a 37 minutą zburzyły cały plan na to spotkanie. W obliczu kontuzji Gawrylaka, Jarosza i Słowika trener Grzegorz Osajkowski już do przerwy był zmuszony przeprowadzić aż trzy zmiany. Na szczęście Piaskovia potrafiła odpowiednio zareagować i w 40 minucie po szybkim wznowieniu z rzutu wolnego zaskoczyła Avię po raz drugi. Strzelcem bramki został Strug, a asystę zaliczył Bomba. Po przerwie spotkanie nabrało tempa, a do odrabiania strat ruszył zespół przyjezdnych. Młodzi chłopcy ze Świdnika pokazali charakter i wolę walki. Jednak ze względu na większe doświadczenie oraz chęć przerwania niefortunnej serii porażek Piaskovia miała mecz pod kontrolą. W 64 minucie akcję Kamila Niedzielskiego i jego dośrodkowanie na 20 metrze przerwali obrońcy gości. Do piłki dobiegł Bomba, który kontrującym, technicznym strzałem podwyższył prowadzenie na 3:0. Końcówka meczu to próby gości, którzy jedynie uratowali honor zdobywając bramkę w 90 minucie gry.