AKTUALNOŚCI

Obchody I Światowego Dnia Ubogich

 19 listopada obchodzono I Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek zachęcał, aby wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie były konkretnym i wyraźnym znakiem miłości Chrystusa wobec osób najbardziej potrzebujących.
Fot. PAP/G.Michałowski
Fot. PAP/G.Michałowski
Światowy dzień ubogich ma sens tylko wtedy, gdy prowadzi do spotkania z ubogimi, a nie ograniczy się tylko do dawania – podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel- Andrianik. Zauważył również, że papież Franciszek w specjalnym orędziu naucza, iż „jesteśmy wezwani do wyciągnięcia ręki do biednych, do spotkania się z nimi, popatrzenia im w oczy, przytulenia, aby poczuli ciepło miłości, która przełamuje krąg samotności”.
Ks. Rytel- Andrianik nadmienił, że Polacy są wrażliwi na potrzeby innych. Przejawia się to w działalności Caritasu czy ponad 800 instytucji kościelnych zaangażowanych na rzecz ubogich. „Przed nami czas Adwentu i Bożego Narodzenia. To szczególny okres, gdy mamy okazję do wspomagania ubogich i wykluczonych, którzy często są pozostawieni samym sobie” – przypomniał rzecznik Episkopatu.
Duchowny mówiąc o większej wrażliwości wobec ubogich, przywołał słowa papieża Franciszka, który wyraził oczekiwanie, „by wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących”.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close