AKTUALNOŚCI

Ruszyła XVII edycja Szlachetnej Paczki

Od soboty dostępna jest baza rodzin, którym można pomóc w ramach projektu społecznego Szlachetna Paczka. W ramach XVII edycji, przez najbliższe trzy tygodnie każda zainteresowana osoba może, wspólnie z bliskimi i znajomymi, wybrać rodzinę, której zamierza pomóc.
„O godzinie 7.00 rano otworzyliśmy bazę rodzin. O godzinie 8.00 darczyńcy wybrali już 1500 rodzin, a o godzinie 9.00 już 3 tysiące. To niesamowite” – powiedział pomysłodawca ks. Jacek Stryczek. „Nauczyliśmy Polaków, że fajnie się robi paczkę w gronie przyjaciół, w firmie, rodzinie. Paczka jest warta średnio 2,5 tys. zł. Wyliczyliśmy, że jedna osoba wkłada 100 zł. Nie jest to duże obciążenie, ale jest radość ze wspólnego robienia zakupów, pakowania” – podkreślił.
Celem akcji jest pomoc, przede wszystkim osobom, które znalazły się w potrzebie nie z własnej winy i które czynnie starają się poradzić sobie z biedą. „Nie chcę nawet liczyć, ilu osobom pomagamy w kolejnych edycjach. Nie chciałbym, żeby w Polsce było więcej biedy. Mam nadzieję, że takich rodzin z roku na rok będzie mniej” – stwierdził duchowny.
Szlachetna Paczka, to projekt działający od 2001 roku. Podczas poprzedniej edycji łączna wartość materialna przekazanej pomocy przekroczyła 47 mln zł. W tym roku 11 100 wolontariuszy odwiedziło już ponad 33 tysiące rodzin. Według wyliczeń organizatorów, podczas bieżącej edycji Szlachetnej Paczki liczba rodzin włączonych do projektu przekroczy 20 tysięcy. Szlachetna Paczka ma zasięg ogólnopolski, a wolontariusze działają w 645 rejonach.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.szlachetnapaczka.pl
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button