AKTUALNOŚCI

Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości

W ciągu ostatniego tygodnia świdniccy policjanci odnotowali pięć wykroczeń drogowych polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50km/h. Oprócz mandatu i punktów karnych za popełnione wykroczenie mundurowi zatrzymali kierującym prawa jazdy. Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W ubiegłym tygodniu świdnicka policja zatrzymała aż pięć praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym. W środę na jednej z ulic Świdnika 28-letni mieszkaniec tej miejscowości przekroczył oplem dopuszczalną prędkość o 64km/h. W tym samym dniu w miejscowości Trzeszkowice 30 latek województwa podkarpackiego przekroczył o 51 km/h pojazdem volkswagen. Natomiast w czwartek kierujący BMW 53-letni mieszkaniec Świdnika na ul. Piaseckiej jechał o 60 km/h za szybko. Kolejna osoba która utraciła uprawnienia to 49-letnia mieszkanka Lublina, która kierując mazdą w miejscowości Dorohucza miała na liczniku 103km/h. W niedzielę 42-letni mieszkaniec Świdnika w miejscowości Krzesimów kierując volkswagenem przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h.
Wszyscy kierujący poza utratą prawa jazdy zostali ukarani w postępowaniu mandatowym oraz otrzymali punkty karne. Przypominamy, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów prawa ruchu drogowego.
E.D.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close