AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKA

To jedyny taki festiwal w naszym regionie

W najbliższy czwartek nauczyciele ze szkół województwa lubelskiego zawalczą o Złotą Nutę Wicestarosty Powiatu Świdnickiego Waldemara Białowąsa. Impreza pod hasłem „ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE, NAUCZYCIEL TEŻ NIE GORZEJ” odbędzie się 23 listopada w Hotelu „Lachówka” w Świdniku.
Organizatorem jest Zespół Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku, który zadba także o poczęstunek dla gości, a także Fundacja „1000 Łabędzi”. Koordynatorką przedsięwzięcia jest pani Liliana Sosnowska.
Przegląd skierowany jest do wszystkich nauczycieli, którzy chcą pokazać swoje wokalne umiejętności. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął wicestarosta powiatu świdnickiego.
To już drugie tego typu wydarzenie. Pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy już wtedy zapowiadali ciąg dalszy.
– Festiwal ma być przede wszystkim zabawą, ale ważne, by promować talenty naszych pedagogów i wzbudzić w uczestnikach nutę rywalizacji, co zawsze podnosi poprzeczkę. Dzięki takim inicjatywom możliwe jest także nawiązanie współpracy pomiędzy nauczycielami z różnych regionów województwa – tłumaczy Waldemar Białowąs, pomysłodawca imprezy.
Nauczyciele – wokaliści wystąpią w 2 kategoriach: solista i zespół. Na widowni zasiądą uczniowie, a w ławach jury m.in.: Dariusz Tokarzewski, Waldemar Białowąs i Beata Olszańska. Na najlepszych czekać mają pamiątkowe statuetki.
 

 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button