AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKA

Finał konkursu „Nasi skrzydlaci przyjaciele”

Dziś rozstrzygnięto XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Nasi skrzydlaci przyjaciele”.
Organizatorem corocznego wydarzenia jest Środek Szkolno – Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza. Konkurs pod patronatem Starostwa Powiatowego w Świdniku i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie jest adresowany do uczniów szkół podstawowych Powiatu Świdnickiego i miasta Świdnika.
Wpłynęły aż 363 prace przedstawiające różne oblicza ptaków, przygotowane pod kierunkiem 49 nauczycieli z 13 placówek. Uzdolnionych uczniów z terenu powiatu nagradzal wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs i Elżbieta Krupa, dyrektor SOSW w Świdniku.
– Cieszę się, że już po raz szesnasty uczniowie z poszczególnych szkół podstawowych i ośrodków mieli szansę na integrację i zaangażowali się w ochronę środowiska. Gratuluję wszystkim uczestnikom doskonałego poziomu artystycznego – mówił do dzieci wicestarosta Waldemar Białowąs.
Najlepsze prace można oglądać na wystawie w Spółdzielczym Domu Kultury do końca listopada, wszystkie pozostałe dostepne są w Ośrodku.
-Podstawowym celem konkursu jest rozbudzenie w uczniach świadomości, że stan środowiska jest naszą wspólną odpowiedzialnością. Muszę przyznać, że tegoroczne prace odznaczają się pomysłowością i wysoką estetyką wykonania – ocenia Elżbieta Krupa.
W uroczystości uczestniczyli m.in. Ewa Kowalik, przewodnicząca rady rodziców SOSW, Weronika Witkowska, plastyk PSOUU Koło w Świdniku, a także licznie zgromadzeni uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i nauczycielami.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button