AKTUALNOŚCI

Kolejne miliony dofinansowania dla powiatu

Prawie 7 mln. zł dofinansowania otrzyma powiat świdnicki na termomodernizacje budynków, przy czym łączny koszt wszystkich inwestycji to ponad 7,5 mln. zł.
Urząd Marszałkowski województwa lubelskiego opublikował listę wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach działania 5.2. Na liście znalazł się aż trzy wnioski powiatu, które otrzymają dofinansowanie na termomodernizację. Pierwszy z powiatowych projektów znalazł się na miejscu ósmym i mowa tu o budynku Centrum Kształcenia Praktycznego przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. Całkowity koszt to 2 449 624 zł, kwota otrzymanego dofinansowania 1 680 399 zł. Drugi wniosek powiatu dotyczy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdniku. Całkowity koszt termomodernizacji to 600 299 zł, przy otrzymanym dofinansowaniu w kwocie 397 694 zł. Trzecim i największym wnioskiem jest projekt dotyczący termomodernizacji w  Zespole Szkół w Piaskach, koszt inwestycji to 4 511 778, a kwota otrzymanego dofinansowania 3 144 597.
Jako jedyny powiat w województwie lubelskim otrzymaliśmy dofinansowanie aż na trzy wnioski, co dobrze świadczy o naszej skuteczności jeśli chodzi o pozyskiwanie  i wykorzystywanie środków zewnętrznych. To już druga dobra wiadomość w ostatnich dniach jeśli chodzi o środki zewnętrzne. Kilka dni temu została opublikowana wstępna lista rankingowa wniosków o dofinansowanie w ramach naboru na gminną i powiatową infrastrukturę drogowa, jeśli zostanie ona  zaakceptowana to z początkiem 2018 roku rozpoczniemy przebudowę I etapu ulicy Racławickiej w Świdniku – informuje starosta Dariusz Kołodziejczyk.
Realizacja projektów przyczyni się do uzyskania oszczędności kosztów związanych z energią cieplną. Dodatkowo przeprowadzona termomodernizacja przełoży się na obniżenie emisji gazów cieplarnianych oraz pyłów zawieszonych.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button