AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKA

Nauczyciele wyśpiewali sobie złote nuty!

Niesamowita atmosfera, super zabawa i wyjątkowo wysoki poziom artystyczny – tak można określić dzisiejszą imprezę, w której nauczyciele dali się poznać jako utalentowani artyści. Dziś odbył się II Wojewódzki Nauczycielski Przegląd Piosenki 2017.
Nauczyciele ze szkół województwa lubelskiego zawalczyli o Złotą Nutę Wicestarosty Powiatu Świdnickiego Waldemara Białowąsa. Impreza pod hasłem „ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE, NAUCZYCIEL TEŻ NIE GORZEJ” odbyła się w Hotelu „Lachówka” w Świdniku.
Organizatorem jest Zespół Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku, który zadbał także o poczęstunek dla gości, a  koordynatorką przedsięwzięcia jest pani Liliana Sosnowska. To już druga edycja imprezy. Rok temu cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy już wtedy zapowiadali ciąg dalszy.
Przegląd skierowany jest do wszystkich nauczycieli, którzy chcą pokazać swoje wokalne umiejętności.
– Festiwal jest przede wszystkim zabawą, ale ważne, by promować talenty naszych pedagogów i wzbudzić w uczestnikach nutę rywalizacji, co zawsze podnosi poprzeczkę. Dzięki takim inicjatywom możliwe jest także nawiązanie współpracy pomiędzy nauczycielami z różnych regionów województwa.  – tłumaczy Waldemar Białowąs, inicjator festiwalu.
W skład Komisji Konkursowej weszli: wicestarosta Waldemar Białowąs, Iwona Król z Wydz. Edukacji Starostwa w Świdniku oraz znani muzycy: Dariusz Tokarzewski i Mariusz Matera (przewodniczący jury).
Członkowie komisji mieli za zadanie wyłonić zwycięzców w 2 kategoriach: solistów i zespołów.
Uczestnicy mieli przygotować po jednej piosence, zapewniając sobie akompaniament: zespół akompaniujący lub płytę z nagraniem ścieżki dźwiękowej.
Regulamin nie dopuszczał możliwości stosowania playbacku.
I miejsce w kategorii solista otrzymała Olga Kosakowska z Przedszkola nr 1 im. Marii Konopnickiej w Łęcznej. Mimo, że wystąpiła jako pierwsza, to perfekcyjnie wykonała utwór „ Łatwopalni’’ Maryli Rodowicz.
II miejsce w tej samej kategorii należy do Anny Jasińskiej z PCEZ.
III miejsce wywalczyła Izabela Popko z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w woli Piaseckiej.
W kategorii zespoły miejsca uplasowały się następująco:
I miejsce zajęli doskonali Rafał Padyś i Beata Golacik z PCEZ
II miejsce powędrowało do zespołu ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku.
III miejsce należy do zespołu z PCEZ
Zadanie pedagogów było o tyle trudne, że oceniali ich z widowni uczniowie. Na doping z ich strony nie mogli jednak narzekać.
– To co zobaczyliśmy na scenie przerosło moje oczekiwania. Świetny poziom, świetna interpretacja i przede wszystkim dobra zabawa. To chyba jedyna taka impreza na świecie – podsumował festiwal Dariusz Tokarzewski, artysta muzyk, wokalista Grupy VOX.
Na koniec można było posłuchać świetnego występu profesjonalnych muzyków: Dariusza Tokarzewskiego i Mariusza Matery. Uczta dla ucha. Od początku do końca.

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button