AKTUALNOŚCI

Nowe przystanki, oświetlenie, chodniki i 6,7 km dróg rowerowych powstanie w Mełgwi

„Mobilny LOF” to największy projekt zaplanowany do realizacji poza miastem Lublin, skupiający 11  gmin. Samorządy, które do niego przystąpiły w tym Mełgiew, w ramach projektu chcą m.in. przygotować punkty przesiadkowe z obiektami Park&Ride i Bike&Ride, w których kierowcy mogliby zostawiać swoje pojazdy, by przesiąść się, na przykład na rowery. W samorządowych planach jest również przebudowa dróg gminnych i powiatowych, budowa chodników i ścieżek rowerowych oraz wymiana i budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego. Program jest częścią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
W gminie Mełgiew projekt obejmuje budowę:
– węzła przesiadkowego – przebudowa istniejącej pętli autobusowej,
– ustawienie stojaków „Bike&Ride” w miejscowościach Mełgiew i Franciszków,
– budowa dróg dla rowerów (ciąg pieszo-rowerowy);6,7 km wzdłuż drogi powiatowej nr 2102L, 2020L, 2021L w miejscowościach Mełgiew, Franciszków Jacków,
-oświetlenie energooszczędne – 90 sztuk przy trasie Jacków-Mełgiew,
-wykonanie chodników w miejscowości Mełgiew – chodnik o długości 400m,
-ustawienie 7 wiat przystankowych oraz niezbędnej infrastruktury.
– Nareszcie połączymy odcinki chodnikowe w Jackowie, które poprawią bezpieczeństwo pieszych na drodze. Dodatkowo zostanie wybudowany ciąg pieszo-rowerowy oświetlony energooszczędnymi lampami, który poprawi komfort zarówno pieszych, rowerzystów jak również kierowców – informuje Wójt Gminy Mełgiew Ryszard Podlodowski.
Wszystkie inwestycje mają być zrealizowane do końca 2020 roku.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button