AKTUALNOŚCISPORT

Strażacy ochotnicy pod siatką

W niedzielę strażacy ochotnicy z powiatu rywalizowali w turnieju siatkarskim
W Piakach w hali sportowej Polskich Olimpijczyków strażacy – ochotnicy rozegrali po raz  siódmy Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Świdnickiego. Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Świdniku. W zawodach wzięło udział sześć drużyn z terenu powiatu.
– Bardzo chętnie po raz siódmy zorganizowaliśmy taki turniej, ponieważ strażacy powinni uczestniczyć w tego typu zawodach po to, żeby podnosić swoją sprawność fizyczną, która jest im niezbędna na co dzień. Umiejętności sportowe, refleks, szybkość i opanowanie przyczyniają się do bardziej skutecznego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych – mówił Dariusz Kołodziejczyk, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Świdniku.
Najlepsi w turnieju okazali się ochotnicy z OSP Piaski. Drudzy na podium byli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku, a trzecie miejsce zajęli ratownicy OSP Izdebno. Na miejscu czwartym uplasowali się strażacy OSP Oleśniki. W zawodach udział wżęli również strażacy ochotnicy z OSP Dominów i OSP Kozice Górne. Po zakończeniu zawodów zostały również wręczone statuetki dla najlepszych zawodników strażackich drużyny. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Czarnecki z OSP Piaski. Miejsce drugie należało do Piotra Szczeckiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku, a trzecie miejsce zajął Marcin Przybysławski z OSP Izdebno. Na miejscu czwartym był Łukasz Strug z OSP Oleśniki.
Puchary dla zwycięzców w imieniu prezesa zarządu wręczyła Anna Mrozik sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Świdniku.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button