AKTUALNOŚCI

Nowy szef finansów w powiecie

Dziś na sesji Rady Powiatu Świdnickiego została podjęta uchwała o odwołaniu skarbnika i powołaniu nowego szefa finansów w powiecie świdnickim.
Jan Chabros pod koniec sierpnia tego roku złożył wniosek o odwołanie go ze stanowiska, a w trakcie czwartkowej sesji radni powiatowi przychylili się do jego pisemnej prośby. W związku z podjętą uchwałą Jan Chabros przestał pełnić obowiązki skarbnika Powiatu Świdnickiego w Świdniku.
– Miałem przyjemność pracować z panem skarbnikiem od wielu lat, jeszcze pełniąc funkcję radnego powiatowego, a od stycznia 2015 roku ściśle współpracować jako Starosta Świdnicki. Dzisiaj się rozstajemy, czas na podsumowanie ostatnich lat współpracy, współpracy bardzo owocnej, co widać po ilości zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycji – powiedział Starosta Świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.
Odwołując Jana Chabrosa rada powiatu na podstawie ustawy o samorządzie powiatowym powołała nowego skarbnika, którym została  Agnieszka Flis. Swoje obowiązki będzie pełniła od piątku 1 grudnia. W uzasadnieniu uchwały Przewodniczący Rady Powiatu Świdnickiego Marcin Najda  podkreślił posiadane predyspozycje osobiste, kwalifikacje zawodowe oraz doświadczenie nabyte w księgowości jednostek samorządowych. Takie doświadczenie daje gwarancję, że Pani  Agnieszka Flis w sposób odpowiedzialny i z należytą starannością będzie wykonywać swoje obowiązki na powierzonym stanowisku skarbnika – dodał przewodniczący. Nowy skarbnik powiatu posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe. Od 1999 roku sprawowała funkcję głównego księgowego w PCPR Lublin, a od 1995 roku pani skarbnik była związana zawodowo z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim w Lublinie.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button