AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

" Lider Forum" zaprasza na Orszak św. Mikołaja

„Bądź św. Mikołajem na co dzień i dla wszystkich”- pod tym hasłem stowarzyszenie „ Lider Forum”organizuje świdnicką edycję Orszaku św. Mikołaja.
To jedyna tego typu impreza o takim prestiżu na świecie, organizowana w Lublinie. Nadrzędnym celem wydarzenia jest zmiana świadomości społecznej i wyobrażenia o św. Mikołaju jako postaci historycznej, biskupie, pedagogu, patronie dzieci i młodzieży.- W trosce o przyszłość młodego pokolenia trzeba kształtować poprawne postawy ludzkie wśród tej grupy, w oparciu o postawę życiową patrona przedsięwzięcia- wyjaśnia Józef Drozd z „Lider Forum”.
Akcja ma również na celu pogłębienie wiedzy o życiu i działalności patrona oraz budowanie w umysłach dzieci i młodzieży pojęcia świętości, jako synonimu prawdziwego człowieczeństwa.- To szansa, by na nowo odkryć postać św. Mikołaja. Udział w akcji daje możliwość rozwijania wrażliwości dzieci na potrzeby drugiego człowieka. Nasze stowarzyszenie jest partnerem organizacyjnym Orszaku oraz promotorem na terenie Świdnika- dodaje Drozd.
Akcja ma również za zadanie wspieranie i pomoc dzieciom pokrzywdzonym losowo przypadłościami chorobowymi lub niepełnosprawnością. Promuje także młode talenty, które biorą udział w konkursach: literackim i plastycznym, o zasięgu ogólnopolskim o postaci biskupa z Myry.
-Serdecznie zapraszamy do udziału i uczestnictwa dzieci z rodzicami oraz młodzież. Informacja o programie na naszym facebooku: facebook.com/forumlider oraz na plakatach na terenie miasta- zachęca Drozd.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button