AKTUALNOŚCI

Nowy most w Mełgwi już otwarty!

We wtorek 12 grudnia pierwsi kierowcy wjechali na nowy most na drodze powiatowej nr 2021 L Mełgiew – Kajetanówka (rzeka Stawek-Stoki). Remont mostu to inwestycja powiatowa, która została zrealizowana w ekspresowym tempie i kosztowała ponad 1,5 mln zł.
Już na początku września rozpoczęły się prace nad przebudową mostu w Mełgwi. Obiekt ze względu na zły stan nawierzchni i nadwyrężonej dużym natężeniem ruchu konstrukcji wymagał pilnego remontu. W ostatnich latach naprawiany był jedynie doraźnie, kilka razy w roku. Został wybudowany w 1961 roku, mierzy 11 metrów.
Przebudowa obiektu mostowego polegała na jego całkowitym wyłączeniu z użytkowania, w związku z powyższym nastąpiła czasowa zmiana organizacji ruchu. Wprowadzone zostały objazdy pozostałymi dostępnymi drogami powiatowymi oraz gminnymi, zgodnie z oznakowaniem pionowym.
Przebudowa polega na wzmocnieniu konstrukcji przyczółków, czyli podpór mostu oraz wykonaniu nowej płyty żelbetowej wraz z jezdnią i chodnikami. W planie jest także wzmocnienie dna rzeki kamieniem. Wykonawca daje 7-letnią gwarancję na efekt prac.
– Przebudowa mostu w Mełgwi to kolejna inwestycja, którą Zarząd Powiatu Świdnickiego zaplanował i zrealizował w rok 2017. Inwestycja była bardzo potrzebna i od wielu lat wyczekiwana. Mam nadzieję, że nowe oblicze obiektu świetnie wkomponuje się w otoczenie i zrekompensuje mieszkańcom wszelkie utrudnienia, które były związane z jego remontem– mówi starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.
Wartość inwestycji to aż 1 mln 532 tys. zł, a 42,4 % czyli 650 tys. zł. pochodzi z Ministerstwa Infrastruktury pozostałe koszty pochodzą z budżetu powiatu świdnickiego. To kolejny etap kompleksowych remontów mostów, jakie podejmuje Starostwo Powiatowe w Świdniku. Pierwsza taka inwestycja została zrealizowana w Gardzienicach w 2016 roku.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button