7 MEDALI PŁYWAKÓW AVII NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Pływacy świdnickiej Avii zdobyli siedem medali na letnich mistrzostwach Polski juniorów 14-letnich rozegranych w Olsztynie. W klasyfikacji medalowej nasi reprezentanci zajęli wysokie, trzecie miejsce, ustępując jedynie ekipom z Krakowa i Wrocławia.
pływacy Avia
Reprezentacja Klubu Pływackiego Avia Świdnik na mistrzostwach w Olsztynie. Od lewej: Filip Lech, Bartosz Kotwica, Emil Krzykała, Michał Szulierz, Zdzisław Stypiński (trener).
Gwiazdą Avii na tych mistrzostwach był Emil Krzykała, który zdobył złote medale na dystansach: 50, 100 i 200 metrów stylem dowolnym oraz srebrny na 400 metrów kraulem. Dwa brązowe krążki w wyścigach na 50 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem zmiennym, wywalczył Bartosz Kotwica. Ten sam zawodnik zdobył także srebrny medal w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym. Podopieczny Zdzisława Stypińskiego i Waldemara Wasila był bardzo blisko kolejnego medalu. Niestety do trzeciego miejsca na 200 metrów stylem grzbietowym zabrakło mu zaledwie jednej setnej sekundy. Pływacy Avii otarli się także o podium w wyścigu sztafet. Na dystansie 4 x 100 metrów stylem dowolnym zostali sklasyfikowani na czwartej pozycji, przegrywając z trzecią drużyną tylko o pół sekundy.