AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Świąteczne prezenty kup na kiermaszu w starostwie! (zdjęcia)

Grudzień to szczególny miesiąc, kiedy pojawiają się kiermasze, jarmarki i targi świąteczne. Odwiedzając je, możemy kupić oryginalne prezenty dla najbliższych, ozdoby na wigilijny stół czy choinkę. Dzięki temu wiemy, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Dlatego tradycyjnie, jak co roku w Starostwie Powiatowym w Świdniku odbywa się wyjątkowy, świąteczny kiermasz.
Kiermasz to okazja do nabycia ręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Autorami małych dzieł sztuki są podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Stacja Świdnik II” oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świdniku i Mełgwi– Prace przygotowali nasi podopieczni, pod okiem instruktorów. Podczas kiermaszu prezentujemy stroiki świąteczne, choinki, bombki, serwetki, czy bieżniki. Pracę zaczynamy już we wrześniu, gdyż każdy jeden element jest wykonany ręcznie. Nasi podopieczni mają różny stopień sprawności, dlatego czas jest potrzebny, by praca wyglądała efektownie i starannie- wyjaśnia Marzena Kamińska, instruktor terapii zajęciowej w Mełgwi.
Środki pozyskane podczas kiermaszu placówka przeznaczy na społeczną rehabilitację uczestników, czyli wycieczki czy wyjścia do kina. Podopieczni traktują przygotowanie ozdób bardzo ambicjonalnie, a każdy sprzedany wytwór pracy napawa ich dumą. – Nasz ośrodek skupia osoby z zaburzeniami psychicznymi. To rodzaj terapii poprzez pracę. Na naszym stoisku można znaleźć typowe ozdoby świąteczne, ale także szaliki, kominy na szyję, wianki, a nawet obrazy. Są to wyroby pracochłonne, każda rzecz jest niepowtarzalna, dlatego nasze wyroby nadają się na wyjątkowe, świąteczne podarunki- wyjaśnia Ewa Królikowska, pracownik socjalny ośrodka „Stacja Świdnik II”.
Pieniądze zebrane w ten sposób placówka również chce przeznaczyć na rehabilitację społeczną swoich podopiecznych. Następny kiermasz odbędzie się tuż przed Wielkanocą.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button