AKTUALNOŚCISPORT

Kto wybuduje baseny w Świdniku?

Gmina Miejska Świdnik poinformowała poprzez BIP o unieważnieniu postępowania dotyczącego budowy kompleksu Sportowo – Rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej. Szwedzki koncern zrezygnował z dalszych rozmów negocjacyjnych.
Kilka miesięcy temu Gmina Miejska Świdnik ogłosiła przetarg na budowę kompleksu Sportowo – Rekreacyjnego, czyli nowych obiektów przy ul. Fabrycznej w Świdniku. W planach miały tam powstać baseny, boiska do piłki nożnej i siatkowej oraz siłownia. Niestety do przetargu nikt się nie zgłosił. Miejscy włodarze postanowili więc, by postępowanie było prowadzone w trybie z wolnej ręki. Oznaczało to, że do rozmów zaproszono potencjalnych wykonawców.
Były to firmy: Erbud, Moris Polska, Strabag, Warbud i Skanska. Ta ostatnia została zaproszona do złożenia oferty. Niestety okazało się, że rozmowy prowadzone ze szwedzkim koncernem nie dojdą do skutku. W piśmie opublikowanym w BIP czytamy, że: „Przeprowadzone negocjacje nie doprowadziły do porozumienia w zakresie wszystkich postanowień przyszłej umowy, a zaproszony do negocjacji Wykonawca poinformował Zamawiającego, że podjął decyzję o nie kontynuowaniu dalszych rozmów negocjacyjnych.” W tej sytuacji trudno powiedzieć, czy prognozowany termin powstania obiektów przy ul. Fabrycznej zostanie dotrzymany. Władze wstępnie planowały powstanie kompleksu w 2019 roku.
– Nie mogę powiedzieć, że jestem zaskoczona takim zakończeniem rozmów z potencjalnym wykonawcą. Jako mieszkanka Świdnika i radna miejska jestem jednak bardzo zawiedziona, o basenie słyszymy przecież już od wielu lat i w zasadzie wciąż, oprócz szumnych zapowiedzi, nic się nie dzieje. Dziwny jest fakt, że nikt nie chce przystąpić do realizacji zadania. Czyżby termin wyznaczony przez miejskie władze był niemożliwy do zrealizowania? A być może ekipa burmistrza W. Jaksona wcale nie widzi potrzeby budowy kompleksu i daje zaporowe warunki? Nawet jeśli uda się wreszcie znaleźć chętnego wykonawcę to jedno jest pewne, szanse by budowa zakończyła się w podawanym na 2019 rok terminie są zerowe. Przykre jest mamienie mieszkańców obietnicami bez pokrycia, tylko po to by wygrać kolejne wybory. Bo zapewne  nie raz jeszcze usłyszymy o rychłym rozpoczęciu prac i jeszcze szybszym ich zakończeniu. Osobiście trzymam mocno kciuki by wreszcie baseny powstały, ale mam wrażenie, że jedyne, co mogą zrobić na tę chwilę obecne władze Świdnika to kolejną dziurę, bo wizualizację już przecież mamy. – tak sytuację skomentowała radna Edyta Lipniowiecka (ŚWS).
18 grudnia, również w BIP pojawiło się ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy w trybie z wolnej ręki.
Tym razem do złożenia oferty została zaproszona warszawska firma Warbud.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button