AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Świąteczny koncert w SOSW w Kozicach Dolnych

Wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kozicach Dolnych odbył się niezwykły koncert połączony z jasełkami w wykonaniu uczniów ośrodka pod hasłem „Kolędować czas zacząć”.
Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli zarządu Powiatu Świdnickiego – starosty Dariusza Kołodziejczyka oraz Leszka Czechowskiego- członka zarządu powiatu. W wydarzeniu uczestniczył także dyrektor PUP Świdnik, Marcin Troć.
Specjalnymi gośćmi byli- Jan Freicher i Dominik Rosłon. W programie znalazły się przeboje muzyki filmowej i musicalowej w ich wykonaniu. Muzycy zaprezentowali również swoje autorskie kompozycje.
Dominik Rosłon i Jan Freicher to wszechstronnie uzdolnieni muzycy i kompozytorzy. Jazzowy duet koncertuje od 2001 roku, występując na wielu prestiżowych, międzynarodowych festiwalach.
Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kozicach Dolnych działa od 1978 r. Obecnie, pod okiem dyrektor placówki Elżbiety Gaudy, zajmuje się kształceniem oraz wychowaniem dzieci i młodzieży z umiarkowaną, znaczną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną oraz osób z autyzmem.
Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych rozwija zainteresowania uczniów w zakresie różnych rodzajów aktywności – artystycznej, sportowej, poznawczej. W placówce działają koła: teatralne, sportowe, ekologiczne, informatyczne, kulinarne, plastyczne, fotograficzne.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button