AKTUALNOŚCI

Bezpieczne święta

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas radości, spotkań z bliskimi czy wigilijnej kolacji, ale także gorączkowych przygotowań, w tym licznych zakupów i wyjazdów. Niestety jest to też okres, w którym społeczeństwo zaabsorbowane przygotowaniami zapomina o bezpiecznym zachowaniu, w tym właściwym zabezpieczeniu swojego mienia przez kradzieżami.
Mając powyższe na uwadze zadania policji w okresie Świąteczno – Noworocznym są również ukierunkowane na działania prewencyjne. Zwiększona jest liczba patroli, w tym w miejscach szczególnie zagrożonych takie jak dworce, centra handlowe, czy targowiska. Jednak pamiętajmy aby ustrzec się przed utratą mienia i stać się obiektem czynu zabronionego musimy sami przestrzegać pewnych zasad.
Wyjeżdżając dokładnie zamykajmy domy i mieszkania, podróżując bądźmy czujni, pilnujmy bagaży, do parkowania samochodu wybierajmy miejsca bezpieczne, a podczas zakupów zwracajmy większą uwagę na nasz portfel i dokumenty. Nie pozostawiajmy cennych rzeczy w miejscach widocznych. Prośmy sąsiadów o zwrócenie uwagi na pozostawione mienie. Przypominamy też o odpowiednim zabezpieczaniu sprzętu sportowego takiego jak sanki czy rowery a także wózków pozostawianych np. na klatkach schodowych. W przypadku przerwy w ich użytkowaniu chowajmy je do piwnic, garaży czy domu.
Pamiętajmy tez o tym, że będąc świadkiem kradzieży czy podejrzanego zachowania osób – reagujmy: powiadommy o tym policję osobiście lub telefonicznie dzwoniąc na numer alarmowy 997.
KPP Świdnik
E.D.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button