AKTUALNOŚCI

Poszukują miłośników lokalnej historii

Stowarzyszenie LGD „Dolina Giełczwi”  rozpoczyna realizację projektu współpracy międzynarodowej pod nazwą „Nasze korzenie i tradycja – dzisiaj”.
Chodzi o zachowanie i upowszechnianie niematerialnego dziedzictwa kulturowego, głównie historii mówionej. Jednym z pierwszych i najważniejszych elementów projektu są terenowe prace badawcze polegające na odszukaniu nieznanych lub mało znanych faktów historycznych, opowieści wspomnieniowych, legend, podań związanych z obszarem działania partnerów projektu.
Efekty prac badawczych zostaną opracowane w wersji audio jak również w formie pisemnej i udostępnione w sieci. W projekcie zaplanowano także działania edukacyjne skierowane do mieszkańców, pasjonatów, hobbystów i miłośników historii lokalnej. Dla 20-osobowej grupy uczestników zostaną zorganizowane dwudniowe warsztaty przewodnika lokalnego oraz warsztat storytelling, czyli sztuki opowiadania historii.
Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych mieszkańców, zarówno do udziału w projekcie jak i podzielenia się swoją opowieścią.
Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze LGD „Dolina Giełczwi” lub pod numerem telefonu 81 52 53 012.
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button