AKTUALNOŚCI

Policjanci w akcji. Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie

Policjanci ruchu drogowego w okresie świątecznym będą jeszcze intensywniej dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju.
Rozpoczęła się ogólnopolska akcja BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE. Policja w newralgicznych dniach świątecznych zintensyfikuje działania na drogach, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkich podróżujących, zwłaszcza w dni wyjazdów i dzień powrotów.
Akcja trwać będzie w dniach 22-26 grudnia br. Jak informuje Policja: „Funkcjonariusze dołożą wszelkich starań, aby wspierać podróżnych.” Jak zapowiedziano, działania koncentrować będą w szczególności na udzielaniu uczestnikom ruchu drogowego wszelkiej pomocy. W czasie działań Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie policjanci pełniący służbę na drogach będą zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Będą również przypominać kierowcom, kontrolując prędkość jazdy, że podczas podróży na święta nie da się odrobić straconego czasu.
W roku ubiegłym w dniach 24-26 grudnia w 183 wypadkach śmierć poniosło aż 30 osób, a 229 zostało rannych, przy czym najwięcej ofiar odnotowano w drugi dzień Świąt, w którym nasilił się tzw. ruch powrotny.
Źródło: Biuro Ruchu Drogowego KGP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button