AKTUALNOŚCI

Opozycja jednoczy się w Świdniku

Przedstawiciele Świdnik Wspólna Sprawa i Społecznej Inicjatywy Samorządowej zjednoczyli swoje siły, podpisując 21.12.2017 r. porozumienie o współpracy w wyborach samorządowych 2018.
Ze strony SIS dokument podpisał Grzegorz Świerczyński – kandydujący w 2014 roku na burmistrza Świdnika, zaś ze strony ŚWS Jakub Osina. Oba komitety startowały w poprzednich wyborach samorządowych oddzielnie, co przełożyło się na rozdrobnienie głosów.
– Porozumieniem tym otwieramy szereg działań, które mają doprowadzić do zjednoczenia wszystkich osób, którym bliskie są ideały samorządności w powiecie świdnickim i Świdniku. Naszym celem jest skupienie wokół Świdnik Wspólna Sprawa absolutnie wszystkich środowisk. Do wspólnego startu w wyborach zapraszamy organizacje społeczne, związki zawodowe, partie polityczne, a przede wszystkim zwykłych mieszkańców naszego miasta i powiatu. Zapewniamy, że głos każdego zostanie wysłuchany z taką samą uwagą – mówi Jakub Osina, lider ŚWS.
– Będziemy startować pod naszym sprawdzonym szyldem: Świdnik Wspólna Sprawa, ale najważniejsze jest, że rozpoczęliśmy tworzenie wielkiej koalicji na rzecz lepszego Świdnika. Można powiedzieć, że to, o co apelują wciąż politycy w Warszawie, dzieje się u nas, oddolnie, inicjowane przez samych mieszkańców– dodaje Osina.
Świdnik Wspólna Sprawa opublikowała na swoim facebookowym profilu film relacjonujący podpisanie porozumienia:

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button