AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Kolędujmy Małemu…

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związany ze Świętami Bożego Narodzenia. W niedzielę 14 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbył się VI Noworoczny Koncert Kolęd. Wójt Gminy Mełgiew Ryszard Podlodowski powitał przybyłych i złożył wszystkim życzenia noworoczne. Mury sali widowiskowej wypełniły się szczelnie na czas koncertu.
Koncert rozpoczął występ Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew pod kierownictwem kapelmistrza Rafała Maruszaka. Po raz pierwszy na Noworocznym Koncercie gościła Grupa Artystyczna „Pod Parasolem” z WTZ w Mełgwi, która zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pt. „Tajemnica Bożego Narodzenia”, przygotowany przez Edytę Bałaban. Na scenie wystąpili podopieczni warsztatów: Magdalena Rodak, Sabina Bilik, Beata Gap, Mirosław Rudzki, Marcin Pysz, Krzysztof Kańczugowski, Piotr Konwa, Marek Kapica i Łukasz Stachyra. Artyści wykonali kolędy i pastorałki.
Następnie na scenie pojawili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi, którzy zaprezentowali jasełka: „W oczekiwaniu na Zbawiciela”. Przedstawienie zostało nagrodzone wyróżnieniem podczas VIII Diecezjalnego Przeglądu Jasełek i Grup Kolędniczych, który miał miejsce 8 stycznia, w Szkole Podstawowej w Niemcach. Uczniów do występu przygotowała Elwira Iwaniuk, zaś trójczęściową dekorację wykonała Monika Woźniak-Gołąb.
Podczas niedzielnego koncertu zaprezentował się także Zespół Wokalno-Instrumentalny prowadzony przez Andrzeja Mędzelewskiego. Złota Jerozolima, Świeć Gwiazdeczko, Pastuszek Boży, Przekażcie Sobie znak pokoju, Feliz Navidad, Pójdę do nieba piechotą- to kilka utworów, które zaprezentowali uczniowie. Kolędę „Cicha noc” wykonała Maja Gołąb zaś w utworze „Maleńka miłość” zaprezentował się Bartek Galant.
Kolędy przepełnione ciepłem, dobrem i miłością zaśpiewały również solistki z GOK; Marcelina Taracha, Zuzanna Chmiel, Dominika Klimek, Natalia Sienkiel, przygotowane przez instruktor- Elżbietę Stoczkowską. Utwór „Gdy śliczna panna” odegrała na gitarze Patrycja Najda, przygotowana przez instruktora Marka Augustyniaka. Wśród występujących znalazły się także uczennice Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie- Faustyna i Anielka Wilczek, które gościnnie zagrały na skrzypcach i zaśpiewały kolędy.

Koncert zakończył występ Zespołu Śpiewaczego Podzamcze.
Gmina Mełgiew

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button