AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Policjanci odwiedzili uczniów w ZS w Trawnikach

Policjanci ze świdnickiej komendy odwiedzili Zespół Szkół w Trawnikach, gdzie z uczniami szkoły rozmawiali na szereg tematów dotyczący ich bezpieczeństwa, praw i obowiązków. Przewodnicy psów służbowych dali popis tresury swoich czworonożnych podopiecznych, który jak zawsze spotkał się z wielkim entuzjazmem.
W piątek funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego z KPP Świdnik udali się z wizytą do Zespołu Szkół w Trawnikach. W spotkaniu wzięło 90 osób: uczniowie szkół średnich oraz szkoły dla dorosłych. Spotkanie poprowadziła policjantka zajmująca się profilaktyką, policjant w ruchu drogowego oraz dwóch przewodników psów, którzy na spotkanie zabrali swoich czworonogów.
Spotkanie przebiegło czteroetapowo. Pierwszy panel dotyczył ogólnie rozumianego bezpieczeństwa a także poruszane były tematy związane z zagrożeniami jakie mogą się pojawić podczas wyjazdów za granicę, nawiązywania nowych kontaktów oraz sytuacji związanych z poszukiwaniem pracy. Kolejny etap spotkania to pogadanka o środkach odurzających i alkoholu, jaki wpływ wywierają na osoby je zażywające oraz o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz osób dorosłych związane ze stosowaniem używek. Trzeci panel dotyczył bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant mówił, o tym jak zachować się na drodze aby bezpiecznie dotrzeć do celu a także o represjach związanych z niestosowaniem się do przepisów prawa ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania był pokaz tresury psów służbowych oraz dynamiczny pokaz scen pozorowanych. Uczestnikom wręczono również odblaski.
E.D.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama