AKTUALNOŚCI

Kolejne przedwyborcze zjednoczenie pod szyldem „Świdnik Wspólna Sprawa”

Dzisiaj w Świdniku odbyła się konferencja prasowa Stowarzyszenia „Świdnik Wspólna Sprawa” wraz z lubelskimi władzami partii .Nowoczesna. W trakcie spotkania podpisano porozumienie dotyczące współpracy podczas najbliższych wyborów samorządowych.
– To już drugie tego rodzaju porozumienie podpisane przez nasze stowarzyszenie. Pierwsze zawarliśmy 21 grudnia 2017 r. ze Stowarzyszeniem Społeczna Inicjatywa Samorządowa, które w poprzednich wyborach lokalnych także wystawiało swoich kandydatów- informuje lider Stowarzyszenia „Świdnik Wspólna Sprawa”, Jakub Osina.W dzisiejszym spotkaniu partię .Nowoczesna reprezentowali: Maja Zaborowska – Szef Regionu .Nowoczesna oraz Paweł Kurek, członek zarządu regionu lubelskiego .Nowoczesna. Dlaczego .Nowoczesna zdecydowała się na porozumienie właśnie ze „Świdnik Wspólna Sprawa”?- Uważamy, że to porozumienie będzie dobre przede wszystkim dla samorządu, dla mieszkańców Świdnika i powiatu świdnickiego. Będziemy w stanie wypracować takich kandydatów, którzy zagwarantują rozwój nie tylko miasta, ale i powiatu. Przykładem dobrze zarządzanego powiatu jest własnie powiat świdnicki, gdzie m.in. współzarządzającym jest ŚWS. Nasze porozumienie jest przede wszystkim programowe- wyjaśnia Maja Zaborowska, szef regionu .Nowoczesna. Partia .Nowoczesna zapowiedziała, że w nadchodzących wyborach samorządowych wystartuje pod szyldem „Świdnik Wspólna Sprawa”. Taką decyzję działacze partii argumentują tym, że stowarzyszenie jest rozpoznawalne w mieście, ma swoje osiągnięcia i zasługi dla Świdnika.- Dla .Nowoczesnej samorząd jest elementarną kwestią, która przekłada się na jakość życia mieszkańców. Tam, gdzie będzie to możliwe będziemy rozmawiać z lokalnymi stowarzyszeniami i ugrupowaniami, które zechcą pracować dla dobra ogółu. Podobnie jak ŚWS zależy nam na rozwoju samorządu, miasta, nowych inicjatyw, gospodarnego zarządzania mieniem komunalnym, spółkami miejskimi, czy nowoczesnym podejściem do zarządzania miastem, jako przedsiębiorstwem- wylicza Paweł Kurek, członek zarządu regionu lubelskiego .Nowoczesna. W podobnym tonie wypowiadają się członkowie „Świdnik Wspólna Sprawa”. – Już w następnym miesiącu planujemy podpisanie kolejnych porozumień nie tylko ze stowarzyszeniami, ale także z innymi partiami politycznymi. Pokazujemy, że można jednoczyć ludzi z różnych środowisk. Razem możemy odnieść sukces- zapewnia przewodniczący ŚWS, Krzysztof Kruczek. „Świdnik Wspólna Sprawa” od dawna pracuje nad zjednoczeniem prodemokratycznych środowisk. – Chcemy zjednoczyć te środowiska, którym leży na sercu dobro Świdnika, rozwój miasta i powiatu, jak również lokalnej demokracji. Komitet, który proponujemy jest właśnie idealnym miejscem dla współpracy zarówno partii politycznych, organizacji społecznych, ale przede wszystkim mieszkańców, po to, aby w trakcie najbliższej kadencji Świdnik i powiat świdnicki rozwijały się jeszcze szybciej- podsumował lider „Świdnik Wspólna Sprawa”, Jakub Osina.
Dzisiejsze porozumienie podpisali: Maja Zaborowska, szef regionu .Nowoczesna, Jakub Osina, lider stowarzyszenia „Świdnik Wspólna Sprawa”, Paweł Kurek, członek zarządu regionu lubelskiego .Nowoczesna oraz Krzysztof Kruczek, przewodniczący stowarzyszenia „Świdnik Wspólna Sprawa”.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button