AKTUALNOŚCI

100 km dróg na 100- lecie odzyskania niepodległości

 We wtorek, 30 stycznia odbyła się konferencja zorganizowana przez Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowski, dotycząca nowego funduszu na drogi lokalne – 100 km dróg w każdym powiecie, na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na taki pomysł wpadli lubelscy samorządowcy. W każdym powiecie woj. lubelskiego chcą wyremontować po 100 km dróg, by w ten sposób uczcić 100- letnią rocznicę odzyskania niepodległości. Przy wyremontowanych drogach staną pamiątkowe tablice, na których znajdą się m.in. herby samorządów, które inwestycję prowadziły i sfinansowały.  To kolejna szansa również dla powiatu świdnickiego.- Z wielkim zadowoleniem przyjąłem zaprezentowany program przez marszałka Sławomira Sosnowskiego. Z jednej strony upamiętnimy 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, zaś z drugiej będzie to miało wymiar praktyczny dla mieszkańców naszego powiatu, ponieważ zbudujemy kolejne kilometry dróg. Propozycja marszałka doskonale wpisuje się w kierunki rozwoju naszego powiatu, jaki przyjęliśmy z początkiem obecnej kadencji- mówi starosta powiatu świdnickiego, Dariusz Kołodziejczyk.
Nietypowy, ale bardzo potrzebny prezent ma wesprzeć 20 powiatów województwa. Koszt takiego przedsięwzięcia to nawet 1 mld zł. – Mamy nadzieję, że dwa tysiące kilometrów dróg w przeciągu dwóch lub trzech najbliższych lat powinniśmy wybudować i w ten sposób upamiętnić odzyskanie niepodległości- mówił podczas spotkania marszałek woj. lubelskiego Sławomir Sosnowski. Jakie drogi skorzystają z programu? Wachlarz możliwości jest bardzo szeroki, począwszy od dróg dojazdowych do wojewódzkich. Mogą być to inwestycje finansowane samodzielnie przez powiaty i gminy lub te dofinansowane z różnych programów pomocowych, jak chociażby z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, Regionalnego Programu Operacyjnego, Programu Polska Wschodnia, Programu Polska – Białoruś – Ukraina.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close