AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Zagrają i pobiegną dla Pawełka!

Pawełka Łagowskiego nasi czytelnicy dobrze znają. To dzielny, młody człowiek, który na co dzień zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz epilepsją. Chłopiec wymaga całodobowej opieki specjalistycznej. Ogromną szansą na jego rozwój jest stała, kompleksowa rehabilitacja. Ci, którzy jeszcze nie poznali tego młodzieńca będą mieli okazję. 18. marca odbędzie się wielka impreza charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie chłopca.
Pawełek przyszedł na świat w 2009 roku. Urodził się z bardzo dużym niedotlenieniem mózgu. Otrzymał 1 punkt w skali Apgar. Pierwszy miesiąc życia spędził w szpitalu. Kiedy skończył 2 miesiące, rozpoczęła się jego rehabilitacja, a miesiąc później pojawiły się pierwsze napady padaczki. Zdiagnozowano u niego czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę lekooporną. Obecnie chłopiec ma 9 lat. Udało się opanować ataki padaczki, jednak Pawełek musi codziennie przyjmować leki. Potrzebuje też codziennej rehabilitacji ruchowej, zajęć z psychologiem, czy logopedą. Na to potrzebne są znaczne fundusze. Dlatego 18 marca odbędzie się wielki, charytatywny happening, z którego dochody przeznaczone będą dla Pawełka. Organizatorami wydarzenia są: Spółdzielczy Dom Kultury, Stowarzyszenie Biegający Świdnik i MOK w Świdniku. O godzinie 9 rozpocznie się projekcja filmu o codziennym życiu chłopca i jego rodziny oraz występ Moniki Kowalczyk. Następnie, o godzinie 9.40 zaplanowano rozgrzewkę przed wielkim, rodzinnym biegiem. Start odbędzie się o godz. 10.00, na dystansach 2 i 5 km. Dochód zostanie przeznaczony dla Pawełka. W trakcie imprezy odbędzie się również kiermasz ciast, aukcje, pokazy Street ARTu oraz sprzętu strażackiego. Na scenie CK zaprezentują się: Dariusz Tokarzewski, ZTN Ambarass (SDK), ZTN Domino Jazz (Centrum Kultury i Promocji Gminy Głusk), ZTN Fux, ZTW Flex, Świdnicki Zespół Baletowy (MOK), grupa Pasjonaci (PSONI Świdnik), uczniowie Ogniska Muzycznego, chór Arion. Charytatywnie w „Analogu” wystąpi także zespół Patologia.
„Gramy i biegamy dla Pawełka” wspierają: starosta Dariusz Kołodziejczyk oraz burmistrz Waldemar Jakson.
Wszyscy, którzy chcą wspomóc Pawełka mogą przekazać mu 1% podatku. W formularzu PIT należy wpisać KRS 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy: 20439 Łagowski Paweł”. Pieniądze można też wpłacać za pomocą strony: www.dzieciom.pl/podopieczni/20439.
Więcej o Pawełku w materiale filmowym Powiat Świdnik TV: http://lsw24.nazwa.pl/2016/03/na-pomoc-pawelkowi/
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button