AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKA

Ambitny repertuar i niezwykłe talenty

Poezja śpiewana, piosenka teatralna, czyli tzw. utwory z duszą – z doskonałymi tekstami takich artystów jak John Lennon, Seweryn Krajewski czy Agnieszka Osiecka, interpretowali dziś młodzi artyści z terenu województwa.
W Internacie Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej im.Zygmunta Puławskiego odbyła się III edycja konkursu „Piosenki z duszą”, pod patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego. Organizatorzy to Dyrektor PCEZ Anna Goral i Kierownik Internatu PCEZ Leszek Onuszkiewicz.
Konkurs skierowany był do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego i Miasta Lublina. Swoje umiejętności prezentowali uczniowie: S.P nr 3 w Świdniku, S.P w Piaskach, Internatu PCEZ, ZS nr 1 w Lublinie, Burs Szkolnych nr 1, nr 2 oraz nr 5 w Lublinie, a także uczennica ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lublinie.
W składzie Jury znaleźli się– Irena Glinka – instruktor, teatrolog, animator kultury, Beata Golacik – poetka, publikująca wiersze pod pseudonimem Kalina Kowalska oraz Dariusz Tokarzewski- artysta, muzyk, społecznik, radny powiatowy.

Magdalena Gremplewska, I miejsce
Poziom artystyczny wykonawców był bardzo wysoki a dobór repertuaru okazał się niezwykle ciekawy. Zwyciężczynią konkursu w kategorii gimnazjalnej została Magdalena Gremplewska z S.P nr 3 w Świdniku, która zachwyciła jurorów wykonaniem piosenki „Szklane domy” Beaty Rybotyckiej. Najlepsza w kategorii ponadgimnazjalnej okazała się Klara Jagiełło z ZS nr 1 w Lublinie, która śpiewała utwór „Uciekaj moje serce” autorstwa Agnieszki Osieckiej. Natomiast specjalną nagrodę otrzymała Agata Popławska z SOSW w Lublinie za świetną interpretację utworu „Kiedyś byłam różą” z repertuaru Kayah.
Cudowna atmosfera i bardzo wysoki poziom umiejętności uczestników sprawiły, że Dariusz Tokarzewski postanowił przyłączyć się do finałowego występu Klary Jagiełło, wykonując wirtuozerski duet gitarowy z Rafałem Pydysiem. 
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!!!
Klara Jagiełło, I miejsce
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button